—  Dietmar Stubenbaum v Praze  —
Seminář Čchen tchaj-ťi-čchüan siao-ťia 2022


Kde: Jabok, Salmovská 8, Praha 2

Kdy:

So 16.4. (9.30-17.30 s přestávkou na oběd)

Ne 17.4. (9.30-13.30)

Na tomto semináři budou vysvětleny základní metody Čchen tchaj-ťi-čchüan siao-ťia (malý rámec). Dietmar vyučuje Čchen tchaj-ťi-čchüan přes 25 let, vždy s důrazem na individuální potřeby jednotlivých studentů. Jeho výukové metody umožňují i začatečníkům pochopit principy Čchen tchaj-ťi-čchüan, nej-ťingu, čchan-s'-ťinu a najít způsoby, jak prohlubovat spojení a dále své dovednosti v tchaj-ťi-čchüan efektivně rozvíjet. Je jedním z mála lidí v Evropě, kteří měli příležitost se učit autentický styl tchaj-ťi-čchüan rodiny Čchen jako tradiční bojové umění včetně aplikací a pokročilých variant fa-ťin. Seminář je vhodný pro zájemce s praxí v jiné tradici tchaj-ťi-čchüan, cvičence jiných bojových umění i pro úplné začítečníky.


Více o Dietmarovi Stubenbaumovi

Dietmar Stubenbaum je učitelem Čchen tchaj-ťi-čchüan a držitelem diplomu Národní asociace tchaj-ťi-čchüan Čínské republiky na Tchaj-wanu. Celý svůj život zasvětil studiu a praxi asijských bojových umění. Patří průkopníkům Čchen tchaj-ťi-čchüan v Evropě. 

 V dětství cvičil v judo a sportovní šerm a později se zabýval karate, aikido, iaido a inyo ryo kenpo. Zájem o bojová umění a léčebné metody z Dálného východu přivedl v osmdesátých letech na řadu let do Japonska, Tchaj-wanu, Číny a Filipín.

Na Tchaj-wanu se učil Čchen tchaj-ťi-čchüan ta-ťia (velký rámec) v linii mistrů Čchen Jen-siho, Tu Jü-ceho a Tchu Cung-žena (Chen Yanxi - Du Yuze - Tu Zongren) a siao-ťia (malý rámec) v linii mistrů Čchen Ming-piaoa, Tu Jü-ceho a Tchu Cung-žena (Chen Mingbiao - Du Yuze - Tu Zongren). 

Další intenzivní výzkum Čchen tchaj-ťi-čchüan ho přivedl k mnoha učitelům včetně Čchen Siao-wanga (Chen Xiaowang) a Čchen Čching-čoua (Chen Qingzhou). Řadu let je studentem Čchen Pchej-šana (Chen Peishan) a Čchen Pchej-ťü (Chen Peiju) z malého rámce Čchen tchaj-ťi-čchüan. 

Sing-i-čchüan (Xingyiquan) učil mimo jiné od Wu Kuang-sia-na a Luo Te-sioua (Wu Guangxian a Luo Dexiu). Kromě toho vyučuje také tradiční Wangbao Spear.

Je poluzakladatelem  Mezinárodní společnosti Čchen tchaj-ťi-čchüan, a jedním ze zakladatelů Německé společnosti pro výzkum a praxi Čchen tchaj-ťi-čchüan malého rámce. 

25 let učí Čchen tchaj-ťi-čchüan a Sing-i-čchüan  v Neměcku ve své škole Die Pagode, několik let výdaval časopis cultura martialis, zasloužil se také o vydání komentářů a překladu  Čchen Sinova Ilustrovaného manuálu Čchen tchaj-ťi-čchüan do němčiny (https://www.verlag-stubenbaum.de/)


Rozhovor s Diermarem:

https://www.chenxiaojia.org/l/ein-leben-fur-die-kampfkunst-interview-mit-dietmar-stubenbaum-1-teil/

chen-taijiquan.cz
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!